Którkoterminowe ubezpieczenie OC na samochody z komisu

Chcemy ubezpieczyć OC pojazd mechaniczny na krótki okres. Towarzystwo ubezpieczeniowe nam odmówiło. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że jesteśmy klientami prywatnymi, nie prowadzącymi przykładowo działalności gospodarczej.

OC na samochody z komisu

Ubezpieczenie OC krótkoterminowe przewidziane jest z reguły dla właścicieli komisów samochodów, którzy swoją działalność mają zarejestrowaną. Każdy samochód znajdujący się w komisie MUSI mieć ubezpieczenie OC – niezależnie od tego, czy jest on przeznaczony do sprzedaży, czy też nie. Właściciele samochodów komisowych muszą wykupić ubezpieczenie OC na minimum 30 dni. Można z góry ubezpieczyć na długi okres, nawet na rok, ale rzadko która osoba decyduje się na taki krok, ponieważ może wiązać się to ze stratą pieniędzy – w szczególności, jeżeli samochód zostanie szybko sprzedany. Wśród innych przypadków krótkiej umowy OC można wymienić m.in. pojazdy zarejestrowane czasowo, zarejestrowane za granicą, pojazdy historyczne, a także wolnobieżne. 

OC komisowe vs. zwykłe OC

Czy OC na samochody z komisu różni się czymś od zwykłej polisy OC? Jeżeli chodzi o zakres ochrony, to nie ma pomiędzy nimi żadnych różnic. Różnice są jeżeli chodzi o okres obejmujący umowę. Kolejna różnica to brak odnowienia umowy. Zwykła polisa OC odnawia się automatycznie, a te, które pochodzą od komisu samochodowego po upływie określonego czasu wygasają. Czasem różnica może występować w cenie. Przedsiębiorcy mają to szczęście, że za OC mogą zapłacić zdecydowanie mniejsze pieniądze. 

Inne wpisy:

Zdjęcia do autocasco

Ubezpieczenie samochodu dzień po rejestracji

Dwóch współwłaścicieli samochodu a ubezpieczenie OC/AC

Ile wzrośnie OC po stłuczce?

Jak ubezpieczyć auto nie będąc właścicielem?

Myjnia bezdotykowa

 

 

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/