OC na auto z Anglii

Od chwili, kiedy Polska weszła do Unii Europejskiej, zaczęto bardzo intensywnie sprowadzać do naszego kraju duże ilości używanych samochodów. Pojawiły się wtedy również auta z Anglii, które są przystosowane do lewostronnego ruchu drogowego.

Po odpowiednich przeróbkach trafiały na rynek samochodów używanych. Dla laika owe przeróbki nie były zauważalne, ale fachowcy dość szybko dostrzegali zmiany, często wykonane szybko, nieprofesjonalnie i zagrażające bezpieczeństwu przyszłego właściciela.

Obecnie istnieje już możliwość zarejestrowania w naszym kraju samochodów pochodzących z Anglii i Irlandii, które poruszają się tam w ruchu lewostronnym. Nie ma potrzeby ich przerabiania, ale to nie oznacza, że są bezpieczniejsze.

Ich konstrukcja powoduje, że w naszych warunkach trudniej się nimi poruszać po drogach. Ograniczenie widoczności dla kierowcy może skutkować częstymi kolizjami lub wypadkami komunikacyjnymi.

Ryzyko uczestniczenia ich w wypadkach jest na tyle duże, że z tego właśnie powodu ubezpieczyciele ustalą dla posiadaczy takich samochodów wysokie stawki obowiązkowego ubezpieczenia OC. Na wysokość składki na pewno będzie miała wpływ dotychczasowa bezszkodowa jazda nowego właściciela samochodu, wiek sprowadzonego auta i jego moc.

Można się zastanowić, czy wobec takich realiów nadal będzie opłacalne sprowadzanie aut z Anglii i nie poddawanie ich przeróbkom? Skoro obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne jest takie drogie, to może jednak warto zainwestować w profesjonalną przeróbkę i potem płacić znacznie mniejsze składki OC? Decyzja oczywiście zależeć będzie wyłącznie od nowego właściciela i użytkownika angielskiego samochodu.

Zobacz również:

Regres ubezpieczeniowy

Homologacja butli LPG

Jak sprawdzić czy auto nie jest kradzione

Ile czasu na ubezpieczenie auta po zakupie

Małe tablice rejestracyjne

Wlanie benzyny do diesla

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/