OC dla taxi

Czy to prawda, że właściciele taksówek płacą wyższe ubezpieczenie OC za swoje pojazdy? Tak, jest to prawda. Czy jest to nieuczciwe zagranie ze strony towarzystw ubezpieczeniowych? Warto się temu przyjrzeć.

Praca zarobkowa 

Taksówka służy do pracy zarobkowej. Częste wyjazdy, w szczególności w godzinach szczytu sprawiają, że pojazd narażony jest na większą eksploatację, a do tego istnieje większe ryzyko stłuczki. Badania pokazują, że z usług taksówek/uberów korzystamy w godzinach szczytu najczęściej. Samochody są częściej narażone na stłuczki. Chyba nie ma się czemu dziwić, że OC, AC i inne polisy na samochód w przypadku pracy zarobkowe są inne – większe. Kalkulacja dla taksówkarzy może nie zawsze jest korzystna, ale jest konieczna. Poza tym trzeba również wziąć pod uwagę fakt, że to kierowca taksówki w pewnym momencie odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo pasażera. Co, jeżeli dojdzie do uszczerbku na zdrowiu?

Ubezpieczenie na samochód

Chcąc znaleźć ubezpieczenie OC, AC, NNW, itd. na taksówkę należy liczyć się z tym, że różnice będą spore. Mogą one zostać zwiększone nawet o 50%. Trzeba przyznać, że kwota jest ogromna, ale konieczna. Dzięki niej kierowcy doprowadzają do mniejszej ilości wypadków wiedząc, że za jakiekolwiek zdarzenia na drodze mogą stracić również uzyskane do tej pory zniżki. Określając kwotę składki na ubezpieczenia na samochód, towarzystwo na pewno będzie zainteresowane tym, do czego pojazd jest używany. Niczego nie warto przed nimi zatajać, ponieważ nastąpi wtedy przeliczenie składki na nowo.

Jazda bez prawa jazdy

Ile kosztuje prawo jazdy na motocykl

Odszkodowanie po wypadku

Zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela

 

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/