Samochody na gaz

W naszym kraju można spotkać coraz więcej pojazdów mechanicznych, które poruszają się dzięki gazowi. Wielu właścicieli decyduje się na to, aby w swoich samochodach zainstalować taką specjalną instalację na gaz.

Tańsze tankowanie

Nie zawsze montaż takiej instalacji będzie opłacalny. Nie zawsze taki montaż będzie możliwy. Ale są to pojedyncze przypadki. Coraz większe grono właścicieli pojazdów mechanicznych decyduje się na założenie takiej instalacji, ponieważ dzięki temu możemy w tańszy sposób tankować. Porównując ceny oleju napędowego, benzyny, a gazu – różnice są kolosalne. Aby się o tym przekonać, wystarczy odwiedzić najbliższą stację benzynową. Fakt, gaz trzeba częściej tankować, ale i tak będzie to dla nas w wielu przypadkach, bardziej korzystna opcja. 

OC/AC dla samochodów na gaz

Czy posiadanie instalacji gazowej wpłynie na wysokość składki OC/AC? Poniekąd tak. Aczkolwiek należy wiedzieć, że nie jest to czynnik decydujący. Ubezpieczając swój samochód możemy usłyszeć pytanie odnośnie tego, na jakie paliwo porusza się samochód. Nie warto kłamać, ponieważ w przyszłości może zostać to zweryfikowane. Jeżeli w trakcie trwania polisy dokonaliśmy zmiany, zawsze trzeba to zgłosić. W związku z tym, że w samochodzie ktoś ingerował, towarzystwo ubezpieczeniowe może zaoferować swoim klientom nieco większą składkę. Wszystko przez to, że ubezpieczyciel nigdy nie ma pewności odnośnie tego, czy wszystkie prace zostały wykonane w prawidłowy sposób i czy nie doszło do uszkodzenia samochodu. 

 

Zobacz inne wpisy:
Rejestracja samochodu w 2021

Utrata prawa jazdy

Akcyza na samochód

Zmiana danych w polisie OC

Eurowinieta

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/