Ubezpieczenie samochodu

Każdy samochód osobowy, dostawczy, ciężarowy musi posiadać polisę OC. Obecność odpowiedzialności cywilnej regulowana jest przez przepisy prawne. AC, NNW, Assistance oraz inne ubezpieczenia samochodowe są nieobowiązkowe.

Dobra polisa na samochód

Zakup polisy ubezpieczeniowej nie powinien dla nikogo stanowić żadnego problemu. Wszystko w obecnych czasach można załatwić samodzielnie. Wystarczy tylko skorzystać z możliwości, jakie oferuje w obecnych czasach internet. Zawsze można udać się na bezpośrednią rozmowę z agentem ubezpieczeniowym. Niektóre osoby mogą być zdziwione pytaniami, jakie będą zadawane przed wykupem polisy. Po co komuś informacja odnośnie tego, czy ktoś inny będzie kierował danym autem? Czy zawsze muszę podać swój dokładny adres zamieszkania? Pytań jest wiele, ale zawsze trzeba na nie odpowiadać zgodnie z prawdą, ponieważ kłamstwo może w sposób niekorzystny na wysokość składki.

Rekalkulacja składki

Towarzystwa ubezpieczeniowe zawsze sprawdzają prawdziwość informacji. Jeżeli kłamstwo wyjdzie na jaw w czasie trwania polisy, to firma może wystąpić o dokonanie rekalkulacji składki. O co dokładnie chodzi? O ponowne przeliczanie wysokości składki z uwzględnieniem nowych informacji, jakie otrzymali. Po ponownym przeliczeniu składka ubezpieczenia na samochód może okazać się znacznie wyższa. Przykre, ale prawdziwe. Nie ma sensu kłamać, ponieważ to również zostanie zapamiętane w historii kierowcy. Lepiej o wszystkim poinformować towarzystwo ubezpieczeniowe, aby móc otrzymać atrakcyjną ofertę. 

 

Pozostałe wpisy:

Ubezpieczenie samochodu dzień po rejestracji

Dwóch współwłaścicieli samochodu a ubezpieczenie OC/AC

Ile wzrośnie OC po stłuczce?

Jak ubezpieczyć auto nie będąc właścicielem?

Ubezpieczenie dealerskie

Kolizja drogowa

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/